Logo Logo
Dámské podprsenky
  • 26.04.2018
  • Dámske podprsenky, sexy podprsenky, športové podprsenky, push up podprsenky, dojčiace podprsenky, tehotenské podprsenky

Už viac ako 100 rokov zdobia naše telá. Prešla mnohými zmenami a úpravami. Je funkčná, pohodlná, zvodná. Áno, reč je o podprsenke. Snáď najdôležitejšou súčasťou ženského šatníka. Postupom doby prešla naozaj mnohými zmenami. Od plochých kusov látky z dvadsiatych rokov až po špicaté z päťdesiatych či kužeľovité z rokov osemdesiatych. Len si spomeňte na legendárny korzet Jean-Paul Gaultiera, ktorým v roku 1990 šokovala Madonna. Vývoj ide neustále dopredu a tak sa môžeme čoskoro tešiť na inteligentné podprsenky, ktoré sa budú prispôsobovať majiteľke v každom okamihu, s každým pohybom.

Úplnou běžností sú podprsenky typu "push-up", modely podprseniek bez ramienok, so zapustenými kosticami, dokonca aj obojstranné podprsenky, ktoré majú na každej strane iný vzor. Samostatnú kapitolu potom tvoria korzety. Výber materiálov je nepreberný, od tradičnej bavlny až po čipky a satén. Je len na vás, akú si vyberiete.

Ako správne vybrať podprsenku?

Výber bielizne je veľmi dôležitý, preto ho rozhodne nepodceňujte. Vyberajte starostlivo, lepšie je vyskúšať viac kúskov, než vziať odhadom tú prvú, ktorá by mohla padnúť. Podprsenka by nemala tlačiť, ťahať, zarezávať sa, apod. Zlým výberom podprsenky sa môžete dočkať bolestí chrbta, krku a ramen. Dále tiež ovisnutých prsiach či kozmetických chýb kože ako napríklad odreniny, modriny, otlaky. Pri skúšaní je dobré sa v novom bielizni predkloniť, aby sme zistili, či nám prsiami vskutku pevne a pohodlne drží v košíčkoch v každej póze.

Tip 1: veľkosť podprsenky

Väčšina žien má problémy vybrať si správnu veľkosť svojej podprsenky. Práve vhodná veľkosť zaručí, že bude podprsenka plniť svoj účel a nebude svojej majiteľke skôr na obtiaž. Veď jej hlavnou úlohou je zdvihnúť sebavedomie tým, že spevní prsia, poskytne im oporu a dodá pocit pohodlia po celý den.Mnohdy stačí vybrať si len o pár centimetrov väčší kus a pohodlie a účelnosť sú preč. Prvým krokom je dobre sa zmerať. Veľkosť košíčkov si určíte jednoducho podľa tabuľky, a síce rozdielom hodnôt medzi obvodom pod prsiami a obvodom cez prsia:

12-14 cm = A
14-16 cm = B
16-18 cm = C
18-20 cm = D
20-22 cm = E
22-24 cm = F
24-26 cm = G (nadštandardnej veľkosti podprseniek)

Výberu košíčkov by ste mali venovať veľkú pozornosť. V ideálnom prípade by mal košíček kopírovať tvar prsia, tak aby nepretekala alebo naopak nemala rezervy pri vyplnení košíčku. Na trhu sú podprsenky s košíčkami úplne uzavretými alebo naopak veľmi odvážne střiženými.Výběr záleží na vašej veľkosti a príležitosti, pre ktorú si tú ktorú podprsenku kupujete. Ak je košíček väčšia ako veľkosť C, je vhodné vybrať si podprsenku so zapínaním na dva alebo tri háčiky. Zabezpečia Vám bezpečné držanie aj pre väčšie poprsie. Bude sa vám lepšie dýchať a budete sa dobre cítiť.

Tip 2: strih a materiál

Správny výber materiálu ušetrí veľa nepríjemností. Rôzne strihy a materiály tvarujú prsia odlišne. Dnes sú veľmi obľúbené podprsenky s priehľadnými silikónovými ramienkami, hlavne s nadchádzajúcim letným počasím. Ale je potrebné si uvedomiť, že PVC ramienka sú pružnejšie a najmä u väčších poprsie majú tendenciu sa prověšovat, čím sa samozrejme prověšují aj prsia. Ženám s veľkými prsiami sedia viac uzavreté strihy s širšími ramienkami, aby bola hmotnosť poprsia rovnomerne rozložená a ramienka sa nezařezávaly do ramien. Hladké bezšvíkové tvary sú vhodné pod jemné priliehavé materiály, naproti tomu krajkové vzory sa skôr nosia do voľnejších blúzok. Biela, telová či slonová kosť je ideálny pod svetlé materiály, tmavá zase pod tmavé.

Tip 3: cena

Šetriť na výbere podprsenky sa rozhodne nevyplatí. Je mnoho obchodných domov, ktoré ponúkajú "značkové" spodnú bielizeň za nízke ceny, ale veľakrát na úkor kvality a pohodlia. Nesedí dobre, rýchlo sa opotrebuje a po niekoľkých praniach ich môžete hodiť do koša. V špecializovaných obchodoch určite nájdete väčší výber veľkostí a strihov, takže sa vám investícia rozhodne vyplatí.

Rada na záver:

Určite je dobré mať doma vo svojom šuplíku niekoľko rôznych podprseniek na rôzne príležitosti. Rôzne strihy, tvary a materiály. Rozhodne by ale mali mať všetky tú správnu veľkosť.

Kde dobre kúpiť Push-Up podprsenku?

V našom katalógu produktov určite nájdete minimálne inšpiráciu pre budúci nákup. Nákup na internete bude asi najvýhodnejší, napriek tomu sa priamemu kontaktu a osobnému vyskúšanie mnohokrát nevyhneme. Ak si objednáte PUSH-UP podprsenku na internete, tak jej môžete bez udania dôvodu do 14 dní vrátiť. Prezrite si našu ponuku a určite si vyberiete!

Kde dobre zaobstaráte podprsenku bez ramienok?

Jednoznačne v našom katalógu, kde je široká ponuka nielen podprseniek bez ramienok, ale aj všetkých ostatných typov. V našom katalógu porovnáte ľahko cenu a vďaka fotografiám a dobrým menovkám si iste vyberiete. Prejdite si všetky kategórie s podprsenkami.

Prekrásne vzrušujúce a zvodné podprsenky, kde kúpiť?

Jednoznačne v našom katalógu, kde nájdete široký výber s možnosťou porovnania najrôznejších značiek a typov. Prejdite si všetky naše kategórie a uvidíte.

Kde zaobstarať dojčiace alebo tehotenské podprsenky?

Prejdite si niekoľko internetových obchodov s podprsenkami a určite si vyberiete. Výber dojčiacich a tehotenských podprseniek je dnes naozaj široký.

Kde výhodne nakúpiť športové podprsenky?

Asi najlacnejšie možno kúpiť športovú podprsenku cez náš katalógu, čo tiež môžem odporučiť. V našom katalógu podprseniek je široký výber dámskych športových podprseniek vrátane materiálov a farebných kombinácií. Prezrite si niekoľko eshopov a určite si vyberiete tú správnu podprsenku.