Logo Logo
Ako správne obliecť podprsenku?
  • 30.04.2018
  • podprsenky, správne oblečenie podprsenky, podprsenky pre plnšie tvary, podprsenky pre plnoštíhle

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje, či podprsenka správne "sedí", je jej správne oblečenie. Ak nie sú prsia starostlivo "usadená" do košíčkov, ak nemáte správne nastavené ramienka, či obvod podprsenky, nebude vám sedieť ani ten najvhodnejší model. Nepodceňujte správne oblečenie podprsenky, ktoré ovplyvňuje vaše zdravie, vašu dobrú náladu, ale aj životnosť vašej podprsenky.

1.

Pretiahnite paže ramienkami podprsenky a v nepatrnom predklone ju na chrbte zapnite.

Ak je pre Vás tento postup neprijateľný, zapnite podprsenku na bruchu, potom ju pretočte a vysuňte nahor tak, aby Vám prsia zapadla do košíčkov. Až potom vsuňte paže do ramienok. Tento spôsob je u väčšiny zákazníčok obľúbenejšie, je však potrebné spomenúť, že pri ňom dochádza k vyťahovaniu obvodu podprsenky.

2.

V miernom predklone uchopte spodný okraj košíčka za kostíc (ľavá ruka ľavú stranu a naopak). Vsuňte druhú ruku do košíčka, uchopte prsník a vytiahnite ho ľahko smerom nahor. Kostice naopak ťahajte nadol tak, aby zapadla tesne pod prsník. Týmto spôsobom upravte obe prsia. Prekontrolujte kostice, či dobre doliehajú na telo.

3.

Potom je potreba prsia "vrátiť" späť do košíčkov. Tu navrhujeme odlišný postup pre menšie a väčšie veľkosti.

a) U menších veľkostí postačí, keď uchopíte obaja košíčky dole za kostice a ľahko s nimi "zatrasiete" - prsia sa v košoch usadí.

b) U väčších veľkostí je potreba opäť pravou rukou zrovnať ľavej prsník do košíčka, skontrolovať, či kostice naozaj objíma celé prsník a končí až v podpazuší, a porovnať bradavky na stred košíčkov. Týmto spôsobom upravte obe prsia.

4.

Dôkladne zarovnajte obvod - dolný okraj podprsenky na bokoch a chrbte (vždy smerom nadol) tak, aby bola chrbát hladká a vo vodorovnej polohe.

5.

Následne ešte doupravte prsia ľahkým vytiahnutím v mieste prechodu košíčkov do ramienok.