Logo Logo
Ako sa správne starať o spodnú bielizeň
  • 30.04.2018
  • starostlivosť o spodnú bielizeň, plavky, dámske prádlo, pánske prádlo, detské prádlo

Páči sa vám bielizeň, ktoré ste si kúpila? Radi by sme vám odovzdali pár užitočných rád, ktoré vám objasní, ako sa správne o svoje dámske bielizeň a plavky starať. Nadlho tak zachováte jeho vzhľad a funkčnosť.

1. PRANIE V RUKE Ak chcete čo najdlhšie uchovať vzhľad a funkčnosť svojho bielizne, odporúčame vám prať ho v ruke, samozrejme biele prádlo oddelene od farebného (pozor aj na svetlé a pastelové farby).

2. VRECKO NA PRANIE Pokiaľ na ručné pranie nie ste zvyknutá alebo to situácia neumožňuje, perte bielizeň v automatickej práčke pri šetrnom programe na 30 ° C a vždy v sáčku na pranie. Ten oddelí vaše bielizeň od iných odevov v práčke a zabráni možnému oderu, deformáciám aj vysunutie kostice a jej zaseknutie do bubna.

3. MODELÁCIA KOŠÍČKOV Vystužené košíčky po každom praní prstami jemne vypnite a vymodelujte do pôvodného oblého tvaru.

4. SPRÁVNE SKLADOVANIE V bielizníku skladujte podprsenky voľne rozložené. Nevmačkávejte vystužené košíčky jeden do druhého.

5. AVIVÁŽ A bielidlo Pri praní bielizne zásadne nepoužívajte aviváž ani bielidlo, ktoré výrazne poškodzujú elastány a spôsobujú zmeny ich pružnosti a farebnosti - svetlé farby po čase šednú a sýte naopak strácajú svoje svieže tóny.

6. ODSTREDENIE Podprsenky s kosticou pri praní v ruke nežmýkajte, aby nedošlo k jej deformácii. Prebytočnú vodu z košíčkov iba prstami vytlačte. Vyhnite sa akémukoľvek "kroutivému" pohybu.

7. SUŠENIE A ŽEHLENIE Podprsenky nesušte na prudkom slnku ani v bubnových sušičkách. Nežehlite!

8. PRELAMOVANIE U podprseniek s vystuženými bezšvovými košíčkami dávajte prosím pozor na to, aby nedošlo k ich prelomenie (napr. Počas prania, uskladnenie v taške pri cestách atď.). Takým zaobchádzaním sa povrch koša zvrásní a podprsenka sa navždy znehodnotí.

Veríme, že vám naša bielizeň prinesie pocit pohodlia a komfortu po dlhú dobu!