Logo Logo
Ako NEMÁ sedieť podprsenka?
  • 30.04.2018
  • podprsenky, výber podprsenky, nová podprsenka

Počuli ste už názor, že je normálne, keď je podprsenka nepohodlná, a že jedine tak plní svoj účel? S tým nemôžeme súhlasiť. Správne zvolená veľkosť a typ podprsenky zaistí, že o bielizni nebudete ani po celodennom nosení vôbec vedieť! Naviac Vám možno Vaši blízki pochváli, ako dobre dnes vyzeráte. To všetko totiž podprsenka dokáže.

Dbajte o svoje zdravie a zamerajte sa na nasledujúce možné problémy.

Podprsenky pre plnoštíhle dámy nájdete tu

PRVÉ NIE

Voľný obvod, ktorý si v priebehu dňa musíte upravovať. Ak je obvod voľný, zadný diel sa posúva nahor k lopatkám a prsia potom zákonite "padajú" dole. V extrémnych prípadoch môžu prsia "prepadávať" dolným okrajom podprsenky. Postava potom vyzerá silnejšie, menej súmerná. Chrbtica a ramená trpí.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Pri skúšaní vzpažte. Obvod podprsenky musí zostať bezo zmien, nesmie sa posunúť nahor a prsia nesmie v žiadnom prípade "vykĺznuť" pod košíčkami.

RIEŠENIE:

Zvoľte menší obvod. Ak je vám dobre košíček, potom siahnite po veľkosti s menším obvodom a zároveň väčším košíčkom (pr. U podprsenky 80 B je vám väčší obvod, nahraďte ju teda veľkostí podprsenky 75 C)

DRUHÉ NIE

Pri zaväzovanie topánok alebo dobiehanie autobusu prsia "vypadnú" von z košíčkov.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

V kabínke sa predkloňte, alebo niekoľkokrát poskočte a skontrolujte výsledok. Ak sa stále nemôžete rozhodnúť, opakujte rovnaký postup v priliehavom tričku svetlejšie farby. To ukáže všetko.

RIEŠENIE:

Vyskúšajte iný tvar košíčka - vyššia, uzavretejší. Prípadne zvoľte hlbšie košíčky, obvod zachovajte (pr. Veľkosť 80 B nahraďte veľkostí 80 C).

TRETIA NIE

Podprsenka "prerezávať" prsia, prechod medzi košíčkom a prsiami nie je hladký.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Na bielizeň oblečte priliehavé tričko svetlejšie farby, postavte sa rovno a niekoľkokrát zakrúžte pažami, potom sa pozrite z boku v zrkadle. Línia prechodu z košíčkov na prsia musí byť plynulá, pekne zaoblená. Nezabudnite, že máme iba dve prsia, štyri sú neprijateľné :-)

RIEŠENIE:

Zvoľte väčšiu košíček, veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť podprsenky 80 B nahraďte veľkostí podprsenky 80 C). Ďalšia možnosť je, že vám nevyhovuje tvar košíčkov, preto skúste iný tvar koša.

ŠTVRTÉ NIE

Košíčky v dekolte odstávajú, tvoria sa "vrecká".

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Oblečte bielizeň a niekoľkokrát zakrúžte pažami, potom sa postavte rovno, paže pozdĺž tela. Pri pohľade na dekolt musí byť línie hladké, prsia pekne zaoblená a košíčky vyplnené. Ak máte v košíčku voľné miesto, okraj v dekolte odstáva a tvorí sa tzv. Vrecká, nie je dobrý výsledok.

RIEŠENIE:

Zvoľte menšiu košíček, veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť podprsenky 80 B nahraďte veľkostí podprsenky 80 A).

PIATE NIE

Prsia "pretekajú" z košíčkov v podpazuší, košíček nepojme celé prsník, kostice tlačí do mäkkých tkanív prsia.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Pri pohľade do zrkadla je problém okamžite viditeľný, pri pochybnostiach si poskočte, zakrúžte pažami, predkloňte sa. Ak sa prsia do košíčkov nezmestia, ako majú, okamžite to spoznáte.

RIEŠENIE:

Najskôr vyskúšajte rovnaký model s hlbším košíčkom. Ak ani to nepomôže, zvoľte iný strih (tvar kostice). Košíček musí pojať celé prsník a kostice ho musí celé objať (kostice má končiť až v podpazuší).

ŠIESTE NIE

Príliš utiahnutá ramienka sa zarezávajú do šijových svalov a často môžu byť príčinou bolesti hlavy i chrbtice a zlého držania tela.

Správne nastavenie ramienok sformuje tvar pŕs, usadí je v očakávanej výške, a tým opticky zoštíhli postavu. Zvýši pohodlie a eliminujú zdravotné problémy.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Príliš utiahnutá ramienka nosia väčšinou ženy s príliš voľnými obvodmi. Týmto spôsobom nesprávne rieši požadovanú výšku upevnenie pŕs.

RIEŠENIE:

Ak nosíte kvôli lepšej fixáciu veľmi utiahnutá ramienka, vyberte menší obvod. Ten váhu pŕs udrží v správnej výške, ramienka potom slúži už len ako menšie podpora. Pre veľké a ťažké prsia odporúčame ramienka rozšírená, mäkko podložená. Tá zvýši komfort nosenia.

Siedme NIE

Príliš voľná ramienka skĺzavajú z ramien a nepomáhajú pri fixácii pŕs.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Voľná ​​ramienka pri pohybe padajú z ramien.

RIEŠENIE:

Sklouzávající ramienka môžu mať dve príčiny - chybne nastavenú dĺžku, alebo tvar a šírku ramien. V prvom prípade upravte dĺžku ramienok tak, aby bola dostatočne pružná, nezařezávaly sa do kože, ale nepadala. V druhom prípade skúste strih podprsenky s iným umiestnením ramienok na zadnom diele (bude bližšie k zapínanie). Zvoliť tiež môžete špeciálnu sponku, ktorá ramienka na chrbte spojí a zafixuje.

ÔSME NIE

Kostice nepriliehajú k hrudníku. V extrémnych prípadoch môžu prsia "prepadávať" dolným okrajom podprsenky.

AKO PROBLÉM Odhalíme V kabínke?

Niekoľkokrát vzpažte. Potom si siahnite pod spodný okraj podprsenky. Ak sedlo neprilieha pevne k telu a voľne vsuniete prsty pod kostice, potrebujete inú veľkosť.

RIEŠENIE:

Vyskúšajte hlbší kôš, eventuálne menší obvod. V niektorých prípadoch môže ísť aj o nevyhovujúci tvar košov.